Preparaty do oczka wodnego
Piękny i zadbany ogród to duma jego właściciela. Zdrowe i bujnie rosnące rośliny, kolorowe i często kwitnące kwiaty, czyste ścieżki oraz równo przycięty trawnik — to wszystko składa się na obraz imponującego ogrodu. Wśród atrakcji ogrodniczych niewątpliwie intrygującym i lubianym elementem jest oczko wodne.
Oczko wodne w Twoim ogrodzie
Oczka wodne to element małej architektury, który wprowadza do ogrodu spokój, harmonię i poodnosi walory dekoracyjne aranżowanej przestrzeni. Jest elementem niezwykle efektownym i lubianym przez ogrodników i osoby odwiedzające ogród. Pozytywny wpływ na przestrzeń zauważalny jest już w kilka dni po wykonaniu instalacji oczka wodnego i napełnieniu zbiornika wodą.
W gorące, upalne dni chętnie przesiadujemy nad oczkiem wodnym. Wokół zbiornika tworzy się bowiem mikroklimat, powietrze jest rześkie, chłodniejsze i przyjemniejsze. Chętnie zatem rozkładamy leżak lub koc i cieszymy się przyjemnością odpoczynku wśród zieleni. Zachęca nas do tego również cichy szum i plusk wody - zwłaszcza, jeśli w czasie budowy oczka wodnego zdecydowaliśmy się na zainstalowanie pompy z fontanną (sprawdź koneicznie nasze pompy fontannowe) lub na skonstruowanie kaskady przy oczku wodnym.
Dodatkowe dźwięki mogą pochodzić również od zwierząt. Mały ekosystem wodny, jakim jest oczko, przyciąga owady, a za nimi do ogrodu sprowadzają się także ptaki oraz płazy. W niedługim czasie od założenia oczka nasz ogród wypełnia świergot ptaków i radosne kumkanie żab. Sami dodatkowo również możemy zarybić nasze oczko.
Dobra kondycja oczek wodnych i stawów
Zdrowe i utrzymane w dobrej kondycji oczko wodne będzie dumą właściciela. Musimy pamiętać, że oczka wodne są jednak ekosystemami sztucznymi i małymi, a pozostawione same sobie zaczną szybko zarastać i znikną z naszego ogrodu.
Zbiornik wody, którym nikt nie będzie się zajmował, szybko się zmienia. Na początku następuje bardzo intensywny rozwój glonów. Glony zaciemniają wodę, sprawiają, że staje się ona mętna, pełna mułu i zanieczyszczeń, brudna i niedotleniona. Umierają posadzone tam przez nas rośliny, a ich szczątki oraz ogromna ilość glonów jest pożywką dla bakterii. Oczko zaczyna brzydko pachnąć, zarasta roślinami brzegowymi i szybko zamienia się w brudną, nieatrakcyjną, błotnistą kałużę.
Zapobiec temu możemy dzięki regularnemu czyszczeniu, zainstalowaniu pompy wodnej oraz zastosowaniu preparatów do oczek wodnych.
Preparaty do oczek wodnych
Oferowane przez nasz sklep preparaty zapewniają prawidłowy stan wody w zbiorniku wodnym i przyczyniają się do utrzymania dobrej kondycji sztucznego ekosystemu. Dostępne są preparaty przeciw nadmiernemu rozrostowi glonów nitkowatych, środki zapewniające czystość wody oraz wprowadzające do zbiorników wodnych pożyteczne bakterie.
Oferowane przez nas preparaty są bezpieczne dla ludzi i ryb oraz dla środowiska i mogą być wykorzystywane również w przypadku stawów kąpielowych.
Preparat do oczek wodnych wspomaga oczyszczanie, sprawia, że w zbiornik staje się klarowny. Specjalny skład ułatwia też etap czyszczenia, redukując liczbę drobin i małych zanieczyszczeń w wodzie. Dodatkowo wspomaga usuwanie fosforanów i metali ciężkich. Z kolei środek przeciwko glonom hamuje nadmierny rozwój glonów i glonów śluzowych. Ostatni z proponowanych środków — starter bakteryjny — wspomaga naturalną, zdrową florę bakteryjną, w naturalny sposób usuwa nadmiar amoniaku i azotanów i uwalnia zbiornik od nieprzyjaznych mu mikroorganizmów.
Zakładamy oczko wodne!
Oczko wodne, to nietuzinkowa ozdoba, która w ostatnim czasie cieszy się rosnącym zainteresowaniem naszych klientów. Często pytacie, czy założenie oczka wodnego jest trudne i wymaga wielu specjalistycznych materiałów ...
Jak zbudować oczko wodne?
Oczko wodne może ozdobić każdy ogród. Niepowtarzalny urok zbiornika zapewnią pływające ryby czy pielęgnowane w nim rośliny. Wypoczywanie w jego pobliżu dostarcza pozytywnych bodźców wizualnych i ułatwia odprężenie się. To również znakomite miejsce...
Czyszczenie oczka wodnego
Przed nadejściem zimy wielu polaków zabezpiecza swoje ozdoby ogrodowe przed niskimi temperaturami. Impregnujemy płoty, zabezpieczamy domki ogrodowe, owijamy krzewy oraz niskie drzewka foliami, by zimowy sezon nie wpłynął na stan roślinności oraz...