Zalecenia dotyczące instalowania paneli winylowych CLICK

01.04.2023

Atrakcyjne aranżacje wnętrz to połączenie wielu elementów. Na ładne pomieszczenie składają się między innymi podłogi. Wyjątkowa podłoga będzie stanowiła idealne tło dla pozostałych elementów aranżacji, dlatego warto zadbać o piękny wygląd podłóg. Na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwolą Ci w szybki sposób stworzyć niebanalną podłogę.

Jeśli zatem stawiasz na funkcjonalność, solidność i szybkość, koniecznie zapoznaj się z technologią CLICK w instalowaniu paneli winylowych.

Panele winylowe - LVT - Merkury Market


W tym artykule:

1. Łatwa instalacja paneli winylowych z technologią CLICK.

2. Zalecenia ogólne  montażu podłogi winylowej

3. Montaż paneli winylowych - jak przygotować podłoże?

4. Układanie paneli winylowych, a ogrzewanie podłogowe

5. Czy możliwy jest montaż podłogi winylowej z systemem chłodzenia?

6. Przygotowanie do montażu podłogi winylowej

7. Czy w przypadku paneli winylowych wybrać te z technologią CLICK?



Łatwa instalacja paneli winylowych z technologią CLICK.

Technologia CLICK to rewolucyjna innowacja, która eliminuje konieczność stosowania kleju i długotrwałej reorganizacji pomieszczenia. To oznacza, że Twoja nowa podłoga może zostać ułożona bardzo szybko - w czasie o połowę krótszym niż przy tradycyjnej metodzie instalacji podłogi.

Zalecenia ogólne  montażu podłogi winylowej

Instalacja podłogi winylowej jest bardzo prosta i podlega tym samym zasadom, co instalacja wszystkich wysokiej klasy paneli podłogowych laminowanych.

Zalecamy, aby w każdej instalacji stosować materiały z jednej partii produkcyjnej, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnego dopasowania odcieni paneli pochodzących z różnych partii.

Montaż paneli winylowych - jak przygotować podłoże?

Aby wykonać bezproblemową instalację podłogi winylowej należy właściwie przygotować podłoże. Panele winylowe można układać na betonie, drewnie, posadzkach kamiennych i wielu innych podłożach, które należy odpowiednio przygotować. Zastosowanie pod panele winylowe podkładu ułatwi instalację w systemie CLICK, zapewniając jednocześnie większy komfort użytkowania i dodatkową izolację akustyczną powierzchni podłogi.

Do ułożenia paneli winylowych w wersji CLICK zaleca się używanie wyłącznie zaprojektowanych specjalnie do tego celu podkładów takich jak: PRO LVT BASIC lub Secura LVT click smart. Wyrównają one różnego rodzaju nierówności podłoża, jak fugi pomiędzy płytkami ceramicznymi, oraz zwiększą dźwiękochłonność.

Układanie paneli winylowych, a ogrzewanie podłogowe

Warunki w miejscu instalacji muszą spełniać wymogi odpowiednich przepisów krajowych. Nie należy układać paneli winylowych CLICK na zewnątrz ani w miejscach nieogrzewanych, ale mogą być układane na ogrzewaniu podłogowym, pod warunkiem że będzie ono wyłączone przez 48 godzin przed i po instalacji (maksymalna dopuszczalna temperatura posadzki wynosi 28°C).

Płytki i podłoże należy klimatyzować przez 48 godzin przed instalacją w stałej temperaturze wynoszącej 18-27°C. Po zakończeniu montażu podłogi winylowej i klimatyzacji posadzki przez kolejne 24 godziny należy stopniowo podnosić temperaturę ogrzewania podłogowego o 5°C, aby w okresie nie krótszym niż 24 godziny uzyskać maksymalną temperaturę grzania wynoszącą 27°C. W przypadku wątpliwości odnośnie systemu grzewczego należy odwołać się do zaleceń jego producenta. W przypadku instalacji na elektrycznym systemie ogrzewania podłogowego, należy wszystkie przewody zakryć odpowiednią masą, aby nie miały one bezpośredniej styczności z panelami.

Czy możliwy jest montaż podłogi winylowej z systemem chłodzenia?

Panele winylowe w wersji CLICK można również instalować na podłogowych systemach chłodzenia, przy czym temperatura dopływu wody chłodzącej nie powinna znajdować się poniżej temperatury przyjętej dla punktu rosy, gdyż spowoduje to kondensację, mogącą doprowadzić do uszkodzenia. Termostatów znajdujących się w pomieszczeniu nigdy nie należy ustawiać o więcej niż 5 stopni wyżej od temperatury pomieszczenia.

W ciągu cyklu życia produktu należy utrzymywać stałą temperaturę pomieszczenia. Drastyczne zmiany temperatury mogą oddziaływać na panele winylowe i należy ich unikać, aby chronić ich właściwości użytkowe. Jest to szczególnie istotne, jeżeli temperatura spadnie poniżej 13°C. Przywracając w takim przypadku normalną temperaturę pomieszczenia, należy ją podnosić stopniowo o 5°C w czasie nie krótszym niż 24 godziny.

Panele winylowe należy przechowywać i transportować na płaskiej powierzchni, ułożone w równych stosach. Kartony z panelami w każdym przypadku należy przechowywać na płasko i nigdy nie należy ich ustawiać pionowo.

Zalecenia dotyczące instalowania paneli winylowych CLICK

Przygotowanie do montażu podłogi winylowej

Panele winylowe należy instalować w temperaturze pomieszczenia wynoszącej 18-27°C.

Przed instalacją wszystkie materiały należy klimatyzować przez 48 godzin.

Przed instalacją należy sprawdzić w świetle dziennym, czy na panelach lub płytkach nie ma żadnych defektów lub rozbieżności w odcieniach bądź połysku.

Należy również sprawdzić, czy pióro i wpust nie są zanieczyszczone albo uszkodzone.

Aby uniknąć powtórzeń wzorów, należy zmieszać ze sobą produkty z co najmniej dwóch opakowań, pamiętając przy tym, że w jednym pomieszczeniu zaleca się stosowanie materiału pochodzącego z jednej partii produkcyjnej.

Aby uzyskać dobry efekt instalacji, przed jej rozpoczęciem należy odpowiednio przygotować powierzchnię, na której ma być wykonana. W szczególności powierzchnia ta musi być czysta, sucha, gładka, solidna i równa, a także wolna od usterek i zanieczyszczeń smarem, olejem lub środkami chemicznymi. Ewentualne nierówności podłoża powyżej 3 mm na długości 3 m należy wyrównać odpowiednią masą wyrównującą.

Czy w przypadku paneli winylowych wybrać te z technologią CLICK?

W przypadku wątpliwości dotyczących wymagań związanych z instalacją, należy skontaktować się ze sprzedawcą. Ostateczny wygląd zależy od jakości podłoża, na którym przebiega montaż. Wszystkie niedociągnięcia i wady podłoża będą widoczne potem na posadzce.


Zainspiruj się!

Folia grzewcza pod panele koszty

Panele winylowe do kuchni

Panele winylowe - zalety. 6 powodów, dla których warto postawić na winyl

Powrót