ABC wyposażenia łazienki — Kabina prysznicowa z hydromasażem

31.03.2022

Kabina prysznicowa z hydromasażem powoli przestaje być synonimem luksusu i coraz częściej gości w naszych domach. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że z powodzeniem zastępuje wizyty w saunie oraz salonach odnowy biologicznej. Łączy przy tym zalety wanny oraz prysznica, umożliwiając zarówno szybką kąpiel przed pracą, jak i wieczorny relaks podczas wodnego masażu. Regularne korzystanie z kabin prysznicowych, wyposażonych w dodatkowe udogodnienia, jest doskonałym lekarstwem na stres i różne dolegliwości, dobrze wpływa również na nasze samopoczucie i wygląd.

 

Kabiny prysznicowe z sauną w nowoczesnym stylu

 


W tym artykule:

1. Kabiny prysznicowe z hydromasażem — zalety

2. Kabina prysznicowa z hydromasażem – jakie daje możliwości?

3. Jak wybrać odpowiedni model kabiny z hydromasażem do małej łazienki?

4. Kabiny prysznicowe z hydromasażem w dużej łazience

- Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabin prysznicowych z hydromasażem — wskazówki



 

Kabiny prysznicowe z hydromasażem — zalety

Kąpiel połączona z masażem to przede wszystkim doskonały sposób na relaks po ciężkim dniu. Wystarczy kilka minut domowego spa, aby skutecznie rozluźnić mięśnie i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Kabiny z hydromasażem to doskonały sposób na oczyszczenie ciała i relaks umysł. Pozbywając się natłoku myśli i koncentrując na chwili zasłużonej przyjemności, tworzymy salon spa we własnej łazience

Wielofunkcyjne kabiny prysznicowe z hydromasażem stanowią to idealna propozycja dla osób, które chcą schudnąć. Woda wydobywająca się pod ciśnieniem z dysz poprawia ukrwienie i tym samym jędrność skóry, redukuje cellulit i wzmacnia mięśnie. Codziennie wykonywany hydromasaż wspomaga metabolizm oraz stymuluje organizm do spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu łatwiej jest zrzucić zbędne kilogramy.

 


Polecany artykuł: Wanna stalowa czy akrylowa — jaką wannę wybrać?


 

Z kabin z hydromasażem warto korzystać także ze względów zdrowotnych. Pomagają pozbyć się bólu kręgosłupa i stawów oraz uciążliwych skurczów. Nie bez powodu są chętnie używane przez sportowców, którzy często zmagają się z nawracającymi kontuzjami i zależy im na szybkim powrocie do formy. Ważne, aby do swoich dolegliwości dobrać odpowiedni rodzaj masażu, w czym pomogą profesjonalni doradcy klienta. Co więcej, jeśli panel do hydromasażu jest wyposażony w funkcję biczy szkockich (polegającą na naprzemiennym uruchamianiu zimnych i ciepłych strumieni wody), przy jego pomocy można stopniowo podnosić odporność swojego organizmu.

 

Kabina prostokątna  - strefa relaksu

 

Kabina prysznicowa z hydromasażem – jakie daje możliwości?

Podobnie jak standardowe kabiny natryskowe, modele wielofunkcyjne różnią się rozmiarami, kształtami i kolorami. W przeciwieństwie do tych pierwszych, kabiny prysznicowe z hydromasażem posiadają szereg dodatkowych możliwości, które pozwalają skutecznie się zrelaksować. Intuicyjny panel sterowania służy do ustawienia nie tylko temperatury i ciśnienia wody, ale także kierunku jej strumienia i czasu trwania kąpieli. Co więcej, możemy stworzyć i zapamiętać własną sekwencję działania dysz, a następnie odtworzyć ją w dowolnie wybranym momencie.

Zależnie od rodzaju kabiny z hydromasażem, do wyboru mamy różne tryby pracy i udogodnienia. Jeśli włączymy tryb ekologiczny, oszczędzamy wodę i przy okazji obniżamy nasze rachunki. Ciekawe opcje to także funkcja kąpieli kaskadowej, kurtyny wodnej oraz łaźni parowej. Coraz popularniejsze jest stosowanie pod prysznicem aromaterapii oraz chromoterapii, polegającej na wpływaniu na nasz nastrój poprzez zmieniające barwę oświetlenie. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w wodoodporne radio oraz rozkładane siedzisko, które jest dużym ułatwieniem dla osób w trakcie rehabilitacji ruchowej.

 

Kabina z sauną do nowoczesnej łazienki

 

Jak wybrać odpowiedni model kabiny z hydromasażem do małej łazienki?

Nawet jeśli ogranicza nas metraż łazienki, nie musimy rezygnować z relaksujących kąpieli. Kabiny prysznicowe z hydromasażem są świetną alternatywą dla wanny i zajmują znacznie mniej miejsca od niej. Wystarczy, że umieścimy je w narożniku i zdecydujemy się na model półokrągły lub asymetrycznym, na przykład prostokątny. W większości przypadków są to modele wykonane ze szkła hartowanego z niskim brodzikiem. W niektórych modelach brodzik zastąpiony jest wanna. Kabina w takim stylu to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą pogodzić szybki prysznic z relaksującą kąpielą.

 


Polecany artykuł: 5 najczęściej popełnianych błędów przy aranżacji łazienki — przeczytaj i sprawdź, czego powinieneś unikać!


 

Zwróćmy także uwagę na sposób otwierania drzwi – w przypadku niewielkich pomieszczeń najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne. Jeśli nie chcemy optycznie pomniejszać pomieszczenia, nasze oczekiwania spełni kabina prysznicowa z brodzikiem na tyle niskim, że zleje się kolorystycznie z podłogą wyłożoną jasnymi płytkami ceramicznymi. W niewielkiej łazience dobrze sprawdzą się także prysznice walk-in, które zamiast brodzika wykorzystują rozwiązania bezprogowe (odwodnienia liniowe, odpływy prysznicowe).
Szukając idealnego modelu, zawsze warto zacząć od porównania produktów.

Pamiętajmy, że mniejszy rozmiar kabiny nie wyklucza możliwości korzystania z funkcji hydromasażu. Jeśli więc nie możemy sobie pozwolić na jednoczesne posiadanie w łazience prysznica i wanny, wielofunkcyjna kabina wyposażona w dysze skutecznie nam ten brak zrekompensuje.

 

Kabina z sauną  - nowoczesna łazienka

 

Kabiny prysznicowe z hydromasażem w dużej łazience

Duża przestrzeń łazienki daje nam ogromne możliwości aranżacyjne. Optymalny rozmiar kabiny prysznicowej to 90x90 centymetrów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na jeszcze większy model. W sprzedaży dostępne są kabiny z hydromasażem o szerokości nawet 1,5 metra, z których może korzystać kilka osób jednocześnie. W przestronnym salonie kąpielowym dobrze będzie wyglądał nawet bardzo wysoki brodzik, służący do wyraźnego wydzielenia domowej strefy relaksu.

Pamiętajmy, że panela z hydromasażem nie musimy zamawiać w komplecie z brodzikiem, co daje nam większe możliwości personalizacji. Samodzielnie wybieramy wówczas drzwi prysznicowe, ścianki oraz elementy wykończeniowe — ogranicza nas tylko wyobraźnia i zasobność portfela.

 


Polecany artykuł: Jak oświetlić łazienkę — sposób na piękne i funkcjonalne wnętrze!


 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabin prysznicowych z hydromasażem — wskazówki

Wybierając kabinę z hydromasażem, czy to podczas budowy domu, czy remontu łazienki, pod uwagę należy wziąć kilka ważnych parametrów technicznych:

  • Liczba i rozkład dysz. Standardowo od sześciu nawet do dziewięciu – im liczniejsze, tym więcej mamy możliwości konfiguracji. Powinny być rozłożone w taki sposób, aby umożliwiały masaż szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

  • Skład zestawu. Aby zapewnić sobie relaks na miarę naszych oczekiwań, zastanówmy się, na jakich udogodnieniach najbardziej nam zależy. Biorąc prysznic, wolimy mieć możliwość słuchania muzyki czy tworzenia wybranego nastroju poprzez zmianę oświetlenia? A może ucieszy nas wentylator poprawiający cyrkulację powietrza albo dodatkowa bateria, która pozwala na szybkie napełnienie brodzika wodą?

  • Panel sterowania hydromasażem kabiny. Możemy wybrać dwie opcje – znacznie tańsze sterowanie ręczne (zwane też pneumatycznym) lub mniej zawodne i bardziej precyzyjne sterowanie elektroniczne. Zwróćmy uwagę na łatwość obsługi, dzięki czemu unikniemy irytacji spowodowanej koniecznością sięgnięcia podczas kąpieli po instrukcję.

  • Łatwość czyszczenia. Sprawne działanie panelu do hydromasażu zależy od jego odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu specjalnych preparatów. Ważna jest przede wszystkim regularna konserwacja dysz, dlatego przy zakupie należy dokładnie się im przyjrzeć i wybrać takie, które mają jak najmniej zakamarków.


 

ZAINSPIRUJ SIĘ!

Wanna wolnostojąca — wady i zalety Wanna wolnostojąca — wady i zalety
Dom bez pozwolenia 70m2 - przepisy Dom bez pozwolenia 70m2 - przepisy
Akcesoria prysznicowe niezbędne do aranżacji kabiny Akcesoria prysznicowe niezbędne do aranżacji kabiny

 

Powrót