Styl grandmillennial — czym się wyróżnia?
Nudzą Cię minimalistyczne, nowoczesne i puste wnętrza? Chciałbyś czegoś przytulniejszego, milszego i bardziej indywidualnego? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się ze stylem grandmillennial. Czym jest taka aranżacja wnętrz? Zaczynając spotkanie z tym stylem, warto przyjrzeć się samej nazwie. Grandmillennial to połączenie słów "grandma" (czyli angielskie babcia) oraz "millennial" (dotyczące pokolenia urodzonego między 1980 a 1996). Co to oznacza? To powrót do tego, co można było znaleźć w domach starszego pokolenia, ale oczywiście z nowoczesnym twistem i współczesnymi udogodnieniami.
Nostalgiczne wnętrza grandmillennial nazywane są również często stylem granny chic. Jeśli szukasz spokojnej, przytulnej i wyjątkowej aranżacji wnętrz, styl grandmillennial może okazać się idealnym dla Ciebie. Wprowadzenie stylu grandmillennial to też możliwość wyrażenia sobie poprzez odpowiednie kolory, wzory i dodatki.
W tym artykule:
1. Wnętrza grandmillennial — jakie wzory i kolory wybrać?
2. Jak urządzić wnętrze grandmillennial? Styl grandmillennial w skrócie
3. Unikatowe elementy stylu grandmillennial, czyli jak ważne są ręcznie wykonane detale?
4. Nowoczesne wnętrza grandmillennial — czym się odróżniają od stylu vintage lub stylu retro?
5. Wnętrza w stylu grandmillennial, czyli przytulność, za którą tęsknimy
Wnętrza grandmillennial — jakie wzory i kolory wybrać?
W nostalgicznym wnętrzu grandmillennial gloryfikuje się wszystko to, co przypomina babcine wnętrza. Nie jest to jednak bezmyślne wrzucanie elementów w przestrzeń, a wyważone, harmonijne i ciekawe aranżacje. Postaw jednak na bogactwo wzorów, detali i tekstur. We wnętrzach w babcinym stylu sprawdzą się też kwiatowe zasłony, haftowane poduszki oraz meble w klasycznych wzorach, a zwłaszcza piękne, masywne, drewniane komody i duże stoły.
Jeśli interesuje Cię wprowadzenie styl grandmillennial do swoich wnętrz, koniecznie zapoznaj się z najciekawszymi odcieniami, które używane są w nostalgicznym wnętrzu grandmillennial. Kolory mogą z początku wydawać się staromodne, ale właśnie te tradycyjne barwy tworzą prawdziwy styl grandmillennial. Jakie to kolory? W babcinym stylu na pewno jest pastelowy róż, mięta, delikatne błękity oraz ciepłe beże. Unowocześnieniem jest sposób ich stosowanie oraz łączenie ich z innymi barwami.
Tapety w stylu grandmillennial — wyjątkowe wzory stylu granny chic
Wykończenie wnętrz odgrywa dużą rolę w grandmillennial. Do stylu grandmillennial pasuje drewniana, jasna podłoga oraz piękne, wzorzyste tapety, zwłaszcza te z kwiatowym motywem lub motywem roślinnym. Aranżacje granny chic są kolorowe, ale kolory są pastelowe, spokojne i przytulne.
Jak urządzić wnętrze grandmillennial? Styl grandmillennial w skrócie
Wnętrza w babcinym stylu opowiadają pewną historię — jeśli się na nie zdecydujesz, może to być też opowieść o Tobie. Co to tak naprawdę oznacza? Styl granny chic często korzysta z eklektycznego połączenia elementów z różnych epok. To łączenie stylu vintage z nowoczesnością, stylu retro z minimalizmem, stylu wiejskiego ze skandynawskim — opcji jest naprawdę wiele, a najważniejsze jest to, aby przestrzenie były przytulne i pełne osobistych akcentów.
Nawet jeśli wydaje Ci się to chaotyczne, nie martw się — tam naprawdę nostalgiczne wnętrza grandmillennial są przemyślane i harmonijne.
Unikatowe elementy stylu grandmillennial, czyli jak ważne są ręcznie wykonane detale?
Do stylu grandmillennial pasuje wszystko to, co wyjątkowe i unikatowe. Jeśli zatem lubisz rękodzieła, koniecznie umieść je jako elementy dekoracyjne. Wyjątkowych przedmiotów szukaj w czasie podróży, na pchlich targach i na strychu babci. Starym meblom daj drugie życie, zamieniaj też funkcje, tworząc np. stoliki do kawy z podstaw maszyn do szycia.
Styl grandmillennial cechuje też używanie ręcznie haftowanych serwet, ram luster, porcelanowych figurek oraz antycznych wazonów. Jeśli masz dekoracje, które w Twojej rodzinie przekazywane są z pokolenia na pokolenie, koniecznie użyj ich w aranżacji granny chic!
Pomysły na granny chic — czym zachwycali się grandmillennialsi?
Do kogo pasuje styl grandmillennial? Na pewno do tych osób, które mają masę wspomnieć i lubią te wspomnienia eksponować w formie zdjęć, rodzinnych pamiątek, starych książek i różnego rodzaju bibelotów. Nie bój się i nie wstydź się używać ich w aranżacji. W takim wnętrzu ślubny prezent od ciotki w formie ozdobnej wazy będzie prezentował się przepięknie, a pamiątkowe lustro po dziadku w końcu będzie mogło lśnić pełnym blaskiem.
Przedmioty muszą Ci się podobać i najlepiej, jeśli będą miały coś indywidualnego w sobie. To podkreśli atmosferę stylu grandmillennial.
Nowoczesne wnętrza grandmillennial — czym się odróżniają od stylu vintage lub stylu retro?
Nawet jeśli styl grandmillennial cechuje się powrotem do tego, co było, jest to nowoczesny styl. Styl grandmillennial wywodzi się z przeszłości, ale czerpie garściami z tego, co nowe, wygodne i funkcjonalne. To odnosi się np. do oświetlenia, gdzie stosowane są nowoczesne lampy LED. W salonie w stylu granny chic stoi telewizor, a w kuchni nie brak nowoczesnego sprzętu AGD. Adaptacja nowoczesnych elementów do historycznego niemal podejścia do aranżacji w niczym nie przeszkadza — wręcz przeciwnie, to jest dokładnie to, co tworzy styl grandmillennial.
Wnętrza w stylu grandmillennial, czyli przytulność, za którą tęsknimy
Antyczne meble, dużo dodatków, wzory i kolory — wszystko to sprzeciwia się sterylności i surowości, jaką od dekady prezentuje nam minimalistyczny styl. Wiele osób tęskni za tym, co przytulne i ciepłe, co kojarzy się z babcią, wakacyjnym domem, pachnącym chlebem i ciepłym mlekiem, a my wiemy, że wspomnienia mają ogromną moc. Jeśli Ty również za tym tęsknisz, styl grandmillennial może okazać się dla Ciebie idealny. To powrót do tego, co znane i kochane, bez jednoczesnej rezygnacji z tego, co wygodne i funkcjonalne.
Co ciekawe, atmosferę stylu grandmillennial można dopasować pod siebie. To elastyczny styl, który sprawdzi się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w dużych domach.