Przeszklona ściana działowa w mieszkaniu loft — nowoczesne wnętrze w niebanalnym stylu

22.08.2024

Mieszkanie typu loft to marzenie wielu osób, które pragną cieszyć się przestrzenią, światłem i nowoczesnym designem. Przeszklona ściana działowa jest jednym z tych elementów, które mogą dodać naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, podkreślając jego nowoczesność i styl. Loftowe mieszkania charakteryzują się dużymi, otwartymi przestrzeniami, często z wysokimi sufitami i dużymi oknami — szkło jest zatem tutaj naturalnym materiałem budowlanym i wykończeniowym. Przeszklone ściany działowe są doskonałym sposobem na podzielenie przestrzeni bez utraty jej zalet, takich jak naturalne światło i poczucie przestronności.

Przeszklona ściana loftowa we wnętrzach industrialnych zyskuje sobie coraz większą popularność. Ścianki metalowo-szklane wiodą tutaj szczególny prym, zapewniając lekkość przeszklenia oraz stabilność metalu. Styl loft dzięki takim rozwiązaniom może prawdziwie rozkwitnąć.

szklana ściana w mieszkaniu loft


W tym artykule:

1. Drzwi loftowe i ściana loftowa — czy przeszklenie sprawdzi się w takiej aranżacji? Nietypowa adaptacja przestrzeni loftowych

2. Styl loftowy we wnętrzach — jak wygląda przestrzeń w stylu loft? Wnętrze w stylu industrialnym

3. Surowe materiały a elementy stylu industrialnego — czy sprawdzi się tu metalowo-szklana ściana loft?



Drzwi loftowe i ściana loftowa — czy przeszklenie sprawdzi się w takiej aranżacji? Nietypowa adaptacja przestrzeni loftowych

Przeszklona ściana działowa to doskonałe rozwiązanie w przypadku chęci podzielenia dużej przestrzeni na bardziej funkcjonalne strefy, nie rezygnując przy tym z jej otwartości całego założenia. Szklane ściany działowe wykonane z hartowanego szkła są niezwykle trwałe i bezpieczne, a jednocześnie nadają wnętrzu lekkości i elegancji. Możemy stosować je zarówno w salonach, jak i sypialniach, kuchniach czy łazienkach.

Industrialne wnętrza zyskują, jeśli wprowadza się do nich loftowe przeszklenia. Ścianka szklana loft może wypełniać przestrzeń w całości, od ściany do ściany. Wtedy ścianki metalowo-szklane muszą mieć odpowiedni otwór do przejścia lub w ściance działowej loftowej ze szkła montuje się szklane drzwi loftowe albo praktyczne drzwi harmonijkowe. Przeszklona ściana loftowa może być też częściowa.

Szklana ścianka działowa w mieszkaniu loft — typ loft mieszkania studio. Jak zaaranżować przestrzeń?

Ścianka działowa loftowa ze szkła dzieli przestrzeń na funkcjonalne strefy, jednocześnie pozwalając na zachowanie wrażenia otwartości pomieszczeń oraz przenikania światła. Ścianki metalowo-szklane często montowane są w mieszkaniach loft, ale coraz częściej wprowadza się je też do biur. Nowoczesne ścianki loftowe ze szkła sprawdzają się tam idealnie, zabudowa szklana loftowa dzieli przestrzeń na mniejsze pomieszczenia biurowe, jednocześnie pozostawiając wrażenie otwartości oraz przepuszcza światło.

Wśród zabudowy szklanej loftowej prym wiodą szczególnie szklane ściany działowe ze szprosami. Szprosy to niewielkie elementy, które dzielą okna lub ścianki na mniejsze fragmenty. Siatkę w przypadku loftowej ściany działowej wykonuje się często z metalu.

Cena ścianki loftowej — ile wydamy na taką dekorację?

Cena ścianki loftowej zależy od rodzaju szkła (dostępne jest między innymi szkło hartowane, laminowane), rodzaju ram (popularne są ramy stalowe) oraz złożoności projektu. Koszt takiej ścianki zaczyna się od około 1000-1500 zł za metr kwadratowy, ale może wzrosnąć do 3000 zł/m² lub więcej przy bardziej zaawansowanych rozwiązaniach i wyższej jakości materiałach.

Ścianka loftowa a wyposażenie loft — co pasuje do ścianki metalowo-szklanej?

Metal i szkło to naturalne materiały, które podkreślają surowy charakter loft. Szklana ściana działowa ze szprosami szczególnie ciekawie się zaprezentuje. Jednak styl loft to nie same szklane ścianki loftowe, ale również odpowiednie wyposażenie. W tej kwestii na pewno sprawdzą się meble loftowe — ścianka loftowa z drewnianymi i metalowymi meblami to idealna kwintesencja stylu loft.

szklana ścianka w mieszkaniu industrialnym

Styl loftowy we wnętrzach — jak wygląda przestrzeń w stylu loft? Wnętrze w stylu industrialnym

Industrialne aranżacje, które zyskały popularność szczególnie w wielkich miastach, często znajdują się w budynkach przemysłowych przerobionych na przestrzenie mieszkalne. Wysokie sufity, otwarte plany i surowe materiały, takie jak cegła i beton, są kluczowymi elementami tych aranżacji. Nowoczesna ściana szklana sprawdzi się zatem tutaj idealnie.

Wprowadzenie przeszklonych ścian działowych do takiego otoczenia dodaje nowoczesnego twistu, zachowując jednocześnie industrialny charakter. Szkło może być przezroczyste, matowe lub ze wzorami, co pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb i upodobań estetycznych mieszkańców. Industrialne wnętrze i mieszkanie typu loft znacząco zyska z takim elementem jak szklana loftowa ściana działowa.

Nowoczesny styl wnętrza mieszkania podkreśli nie tylko zastosowanie szklanych ścian, ale również wprowadzenie odpowiedniego wyposażenia — szarych kanap lub narożników oraz witryn loftowych, komód industrialnych i stołów loft.

Szklana ścina a styl skandynawski — czy tutaj też się to sprawdzi?

Czy ścianki loftowe ze szkła to pomysł jedynie na zagospodarowanie wnętrza w stylu industrialnym? Ściana szklana loftowa sprawdzi się też w innych wnętrzach, które stawiają na nowoczesność, przestronność i minimalizm. Ścianka szklana loft odnajdzie się zatem w założeniach stylu skandynawskiego, jednak zamiast ścianki metalowo-szklanej lepiej wprowadzić ścianki z drewnianymi szprosami. Szklana ścianka typu loft dobrze zaprezentuje się w przestrzeniach glamour, nowoczesnych i minimalistycznych.

styl industrialny w mieszkaniu

Surowe materiały a elementy stylu industrialnego — czy sprawdzi się tu metalowo-szklana ściana loft?

Jednym z głównych atutów przeszklonych ścian działowych jest ich zdolność do przepuszczania światła. W tradycyjnych ścianach działowych problemem może być ograniczenie dostępu światła naturalnego, co sprawia, że pomieszczenia stają się ciemniejsze i mniej przyjazne. W przypadku, gdy zdecydujemy się na montaż ścian szklanych, ten problem zostaje wyeliminowany. Światło swobodnie przenika przez całą przestrzeń, co sprawia, że nawet najmniejsze mieszkania stają się jasne i przestronne. To szczególnie ważne w miejskich loftach, gdzie naturalne światło może być ograniczone przez sąsiednie budynki.

Loftowa ściana działowa to zatem sprytny zabieg, który pozwala na optyczne otworzenie i rozświetlenie przestrzeni. Zabudowa szklana loftowa daje funkcjonalny podział, który jednak optycznie jest mało zauważalny. Industrialne wnętrze mieszkań typu studio, które podzielone są właśnie w taki sposób, to szczególnie dobry pomysł na aranżacje.

Funkcjonalność biura a industrialne ściany przeszklone — minimalistyczne style idealne do biur, mieszkań i domów

Dodatkowo przeszklone ściany działowe mogą pełnić funkcję dekoracyjną. W zależności od wyboru szkła i ram można uzyskać różnorodne efekty stylistyczne. Ramy metalowe, często w kolorze czarnym, dodają wnętrzu industrialnego charakteru, podczas gdy ramy drewniane mogą ocieplić przestrzeń i dodać jej przytulności. Istnieje także możliwość wykorzystania szkła kolorowego, które wprowadzi do wnętrza dodatkowe akcenty kolorystyczne i urozmaici aranżację.

Realizacja szklanej ścianki nie musi być zatem nudna, a ścianka loftowa może być wyjątkowo artystycznie wykonana. Ścianka działowa loftowa dzięki temu sprawdzi się również w innych aranżacjach.

Czy praktyczne przestrzenne strefy ze szklanymi ścianami sprawdzą się do biur? Czy funkcjonalność biura zostanie zachowana, jeśli wprowadzi się ścianki z metalu i szkła? Zdecydowanie! Biura ze szklaną ścianą działową to swobodny dostęp do światła, możliwość stałego doglądania pracowników, jak również funkcjonalny podział przestrzeni.

Loftowe inspiracje — jak estetyczne i praktyczne są szklane ścianki loftowe? Szklana ścianka typu loft

Nie bez znaczenia jest także aspekt akustyczny. Przeszklone ściany działowe, szczególnie te wykonane z grubszego szkła lub z dodatkowymi warstwami izolacyjnymi, mogą skutecznie tłumić hałasy. Jest to ważne w przypadku mieszkań typu loft, gdzie otwarta przestrzeń może powodować problemy z akustyką. Dzięki szklanym ścianom działowym można wyznaczyć ciche strefy, które będą sprzyjały relaksowi i koncentracji, bez potrzeby całkowitego zamykania przestrzeni.

Nowoczesne ścianki loftowo industrialne to zatem nie tylko estetyczny, ale i praktyczny sposób na wprowadzenie industrialnego klimatu oraz funkcjonalne wyposażenie przestrzeni. Nowoczesna ściana szklana sprawdzi się w różnych pomieszczeniach.


Zainspiruj się!

Nieprzemijający hit architektoniczny - wnętrza w stylu loftowym

Styl industrialny — przesuwna szafa loft z lustrem

Mała kawalerka w męskim stylu

Powrót