Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie
Posiadanie śmietnika bądź kolorowych pojemników na odpady w ogrodzie, które rozłożone są w zupełnie przypadkowych miejscach, a co więcej - w miejscach widocznych, jest zmorą wielu Polaków. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że śmietnik w bardzo łatwy sposób można ukryć lub ozdobić. Przyczynić do tego mogą się dekoracje ogrodowe, meble bądź drewniane szafeczki wewnątrz których schowasz pojemniki na odpady.
W tym artykule:
2. Zamaskowanie pojemników na śmieci w ogrodzeniu
3. Mniejsze kosze na śmieci ukryte w meblach ogrodowych
4. Zabudowa śmietnika - lokalizacja
Jeżeli poszukujesz interesującego rozwiązania do swojego ogrodu, które pozwoli Ci ukryć kosz na śmieci, poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu!
Kosze na śmieci postawione w ogródku, będą zawsze przykrym obowiązkiem. Warto zatem zadbać, aby pojemniki nie były pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy! Jednym ze sposobów na zamaskowanie śmietnika jest zabudowanie go drewnianymi deskami z palet. Palety dostaniesz w hurtowni, dużym sklepie meblowym bądź zamówisz online. Do zbudowania tego typu ogrodzenia potrzebujesz jedynie palet, wkrętów, wiertarki oraz impregnatu do drewna. Prostokątna bądź kwadratowa konstrukcja, przytwierdzona do siebie wkrętami lub gwoźdźmi jest naprawdę prostą, domową pracą. Podjąć się jej może każdy, bez szczególnych kwalifikacji. Warto jednak dobrze wymierzyć poszczególne deski albo elementy łączenia oraz zaimpregnować drewno. W ten sposób zabezpieczysz swoje ogrodzenie przed wilgocią, promieniami uv a także szkodnikami. Jeśli liczą się dla Ciebie względy estetyczne, możesz zakupić także farbę do drewna i pomalować ogrodzenie na naturalny kolor drewna, na zieleń - dzięki której Twoja konstrukcja wtopi się w otoczenie bądź na elegancki, biały kolor.
Zamaskowanie pojemników na śmieci w ogrodzeniu
Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie śmietnika we wnęce ogrodzenia. To sprytne zamaskowanie śmieci podniesie walory estetyczne ogrodu, a co więcej - będzie bardzo funkcjonalne. Można wówczas stworzyć dwie furtki z dostępem do koszy. Jedna będzie znajdowała się od strony ogrodowej, natomiast druga od strony ulicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do pojemnika ze śmieciami będzie ułatwiony, zarówno dla domowników, jak i dla osób wywożących śmieci. Zaprojektowaną wnękę można dodatkowo przyozdobić. Doskonałe do tego będą zielone rośliny i sadzonki, które mogą zdobić zarówno samą pokrywę, jak i płot bądź inne dekoracje i ozdoby ogrodowe, takie jak dekoracyjne kamienie lub plastikowe figurki.
Mniejsze kosze na śmieci ukryte w meblach ogrodowych
Zapewne dla wielu osób to, jakie meble ogrodowe wybierze, nie będzie kwestią przypadku. Niektóre zestawy mebli ogrodowych posiadają dodatkowe szafeczki z funkcją schowka lub otwierane ławki ogrodowe do których można włożyć niewielkie pojemniki na odpady. Pomysł ten może być niezwykle funkcjonalny pod warunkiem, że będziemy starali się regularnie opróżniać pojemniki. Śmieci, pozostawione w ławeczce przez kilka dni zaczną fermentować, a nikt z mieszkańców nie będzie mógł pozwolić sobie na zasłużony relaks w ogrodzie, kiedy obiegać go będą nieprzyjemne zapachy.
Jeśli podczas maskowania swojego śmietnika, szukasz ciekawych pomysłów na nowoczesne meble do swojego ogrodu, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Merkury Market, w której odnajdziesz doskonałe meble ogrodowe technorattan. Składają się one na takie propozycje jak: komplety ogrodowe technorattan lub pojedyncze elementy, tj. stoły ogrodowe technorattanowe oraz krzesła ogrodowe technorattanowe. Na swojej posesji powinieneś czuć się zrelaksowany, zatem nie tylko meble do domu są istotną kwestią aranżacyjną. Sprzęt, jakim zdobisz swój ogród także wpływa na Twoje samopoczucie, a przede wszystkim komfort i wygodę.
Zabudowa śmietnika - lokalizacja
To w którym miejscu umieścisz swój śmietnik, nie powinno być kwestią przypadku. Już na etapie projektowania swojego ogrodu, powinieneś przemyśleć lokalizację w którym staną kosze. Możesz zdecydować się na standardowe rozwiązanie i postawić kosze przy drodze wjazdowej do domu bądź w przypadku nieco większej działki - zdecydować się na kilka pojemników. Wówczas, niektóre z nich staną wśród roślin i krzewów bądź w ciekawej, drewnianej zabudowie - zupełnie niesugerującej miejsce do przechowywania odpadów.
Wybierając konkretne miejsce na postawienie koszy, zastanów się przede wszystkim jak często organizujesz w swoim ogrodzie spotkania rodzinne, czy jadasz tam obiady lub kolacje, czy organizujesz grille w plenerze. Te wszystkie sytuacje doprowadzają do konieczności posiadania pojemników na śmieci w miejscu niedalekim od biesiadowania, bowiem najczęściej do ogrodowych śmietników wrzucane są resztki po jedzeniu, papiery bądź szklane butelki.
Niepolecane jest umieszczanie śmietnika na granicy działki z sąsiadem. Śmietnik stojący w takim miejscu może doprowadzać do sporów i sąsiedzkich kłótni. Lepszym rozwiązaniem będzie oddalenie go od sąsiedniego płotu. Innym miejscem, w którym nie powinieneś ustawiać swojego kosza jest ściana pod oknami pokojowymi. Śmietnik postawiony pod oknem może być nieprzyjemną uciążliwością dla domownika, a tego na pewno chciałbyś uniknąć!
Poza kwestią osłony samego kosza na śmieci, nie zapomnij o segregacji odpadów! Jeśli Twoja rodzina jest liczna, ilość śmieci automatycznie wzrośnie. Wówczas każdy pojemnik przeznaczenie innemu rodzajowi odpadów powinien być większy, aniżeli w przypadku jednego mieszkańca bądź maksymalnie dwójki domowników. Niestety, segregowanie śmieci wymaga od nas posiadanie większej ilości koszy, jednak jest ono konieczne do dbania i poszanowania naszej plany.
Podsumowanie
Mamy nadzieję, że podsunęliśmy Ci kilka ciekawych propozycji na to, w jaki sposób można zamaskować swój kosz bez dużych nakładów finansowych oraz wzywania fachowców montujących drewniane opłotki. Z zabudową pojemnika drewnem z palet zdecydowanie poradzisz sobie sam, a ze sprytnym zamaskowaniem miejsca składowania odpadów pomogą Ci niedrogie dekoracje ogrodowe bądź zielone rośliny, pnące się po płotach i furtce.