Moda na cegłę! Czerwona cegła na ścianie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz
Ceglane ściany to ponadczasowa dekoracja wnętrza. Cegła, choć z pozoru chłodna i surowa może stworzyć niezwykle klimatyczny wystrój. Jest idealnym dopełnieniem stylu loftowego i rustykalnego. Z dużym powodzeniem wykorzystywana jest do aranżacji domów, mieszkań, biur oraz innych pomieszczeń użytkowych.
Cegła na ścianie ma to coś, co przyciąga i inspiruje. Nic więc dziwnego, że płytki imitujące cegłę cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Sami producenci każdego roku równie chętnie przygotowują nowe kolekcje płytek imitujących starą cegłę.
Płytki ceglane występują w tak wielu wzorach i odcieniach, że nieraz mamy problem z dopasowaniem ich charakteru wnętrza. Z myślą o tych, którzy zastanawiają się jakie płytki ceglane wybrać, przygotowaliśmy kilka ciekawych inspiracji. Pokażemy, w jaki sposób wprowadzić czerwoną cegłę do wnętrza i z czym ją łączyć, by cała stylizacja była spójna i designerska.
W tym artykule:
1. Płytki imitujące cegłę - o tym warto wiedzieć
2. Płytki stanowiące imitację cegły – zachwycający materiał dekoracyjny
3. Cegła ozdobna – jaką wybrać na ścianę?
6. Cegły na ścianie w gabinecie
7. Ile kosztuje cegła na ścianie?
Płytki imitujące cegłę - o tym warto wiedzieć
Płytki ceglane należą do dużej rodziny okładzin ściennych o zastosowaniu zewnętrznym i wewnętrznym. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych dekoracji i wykończenia ścian. Zdobią fasadach domów, mury, cokoły i ogrodzenia. A we wnętrzach salony, sypialnie, kuchnie, przedpokoje, a nawet pokoje dziecięce. Ich zastosowanie może być naprawdę szerokie. Na rynku znaleźć można płytki cegłopodobne wykonane z gipsu lub betonu, bez fugi lub z gotową fugą. W wielu wzorach i kolorach. Wśród tych najbardziej powszechnych jest nasza dzisiejsza bohaterka - czerwona cegła na ścianę.
Płytki stanowiące imitację cegły – zachwycający materiał dekoracyjny
Moda na czerwoną cegłę na ścianie trwa od wielu lat i nic nie wskazuje na to, że miałaby się szybko skończyć. W stylizacji wnętrz cegła na ścianę wykorzystywana jest zarówno do dekoracji wybranej strefy jak np. obudowa kominka, kolumny lub strefy za telewizorem, jak i do obłożenia całej ściany, a nawet całego pomieszczenia.
Stylistyka z wykorzystaniem cegły doskonale koresponduje z nowoczesnym wystrojem oraz trafnie nawiązuje do historii. Wnętrza ozdobione, w których pojawia się czerwona ozdobna cegła, zyskują industrialny i loftowy charakter. Jednocześnie stają się ciepłe i przytulne. Cegły dekoracyjne, zwłaszcza te w jasnej odsłonie, znakomicie wpisują się w charakter wnętrz utrzymanych w estetyce skandynawskiej, retro i vintage.
Przy odpowiedniej koncepcji, dobrze wyważonej stylistyce, efektownie prezentują się praktycznie w każdym pomieszczeniu.
Cegła jest materiałem, który śmiało wykorzystać można w aranżacji kuchni, jadalni, salonu, łazienki, sypialni, a także przedpokoju lub klatki schodowej.
Cegła ozdobna – jaką wybrać na ścianę?
Prawdopodobnie niejeden z nas pamięta czasy, kiedy stare czerwone cegły pokrywano zaprawą i malowano, uznając to za dużo lepsze rozwiązanie aranżacyjne. Czasy się zmieniły i dziś, odkrywamy na nowo potencjał czerwonych cegieł, świadomie decydujemy się na wykorzystanie ich jako elementu dekoracji i stylizacji.
Ceglane płytki cieszą się olbrzymią popularnością, sprawdź gdzie wykorzystać ceglane produkty?
Cegła na ścianie w salonie
Cegła w salonie sprawdzi się doskonale. Wykorzystana jako dekoracja jednej ze ścian, wniesie do wnętrza przytulny industrialny klimat. To modne rozwiązanie, które bywa chętnie wykorzystywane przez projektantów wnętrz w nowoczesnych aranżacjach. Cegła w czerwonym kolorze dobrze współgra z przestronnymi pomieszczeniami. Idealnie komponuje się z drewnem i metalem. W małych pokojach powinna być używana z rozwagą i umiarem. Ciemnoczerwone płytki mogą optycznie pomniejszyć wnętrze. Dlatego w niedużych salonach sugerujemy montaż płytki cegłopodobnej w wybranej strefie wypoczynkowej lub jako dekorację kominka. Poniżej prezentujemy przykładową aranżację salonu z wykorzystaniem czerwonej cegły.
Imitacja cegły w kuchni
Kuchnia jest drugim obok salonu pomieszczeniem, w którym cegła na ścianie pojawia się stosunkowo często. Głębia czerwieni jest idealnym tłem dla drewnianych mebli. Ale z powodzeniem może być też łączona z elementami wykonanymi brązu lub metalu. Cegła w kuchni pojawia się zwykle w przestrzeni pomiędzy szafkami a blatem.
Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj, by do stylizacji koniecznie wybrać odpowiednio wytrzymały model. Oto propozycja kuchni z wykorzystaniem płytek cegłopodobnych. Wykorzystane w aranżacji modele znajdziesz w naszej ofercie.
Cegły na ścianie w gabinecie
Gabinet, pracownia lub domowe biuro, to kolejna przestrzeń, w której cegły odnajdują się doskonale. Choć na pierwszy rzut oka aranżacje z cegłą na ścianie nie koniecznie pasują do tego typu przestrzeni, po głębszym zastanowieniu odnajdujemy wiele argumentów, które za nim przemawiają. szlachetna, królewska czerwień, to idealny kolor do gabinetu. Cegła w tym kolorze może wprowadzić do wnętrza, dostojny, elegancki klimat. Dużą popularnością cieszą się ciemne cegły, które doskonale komponują się z meblami biurowymi i tworzą dla nich piękne tło. Jak prezentuje się gabinet z cegłą zdobiącą ściany? Oto przykładowa stylizacja.
Stara cegła na ścianę - czarujący klimat dawnych lat w biurze, kawiarni, restauracji...
Wykończenie ścian w lokalach pełniących funkcję usługową lub biurową płytkami z ceglanymi sprawi, że wnętrza te nabiorą niespotkanego charakteru. Klimat, który potrafi zbudować czerwona cegła, sprawi, że pomieszczenie staje się miejscem przyjaznym i klimatycznym. Idealnie nadającym się do spotkań towarzyskich i biznesowych.
Cegła to materiał mocno osadzony w naszej tradycji, materiał, którego popularność nie maleje od lat. Dlatego tak chętnie korzystają z niego dekoratorzy wnętrz, wielbiciele tradycyjnych rozwiązań i wszystkie osoby, które pragną wykreować modną, nietuzinkową przestrzeń. Sprawdź także nasze cegły na podłogę!
Jeśli szukasz wyjątkowego wzoru, odwiedź koniecznie naszą stronę internetową lub jeden ze sklepów stacjonarnych, w których przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę płytek imitujących cegłę. Tylko u nas znajdziesz kafelki w różnych kolorach i odcieniach, w tym płytki imitujące cegiełkę w czerwonym kolorze.
Z czym łączyć cegłę we wnętrzach?
Cegła na ścianę to produkt na tyle wdzięczny, że z powodzenie łączyć go można z wieloma różnymi materiałami. Doskonale komponuje się z drewnem, tworząc niebanalne ponadczasowe kompozycje do wnętrz rustykalnych, klasycznych i nowoczesnych. Cegła z betonem tworzy duet w stylu industrialnym, stając się alternatywą dla miłośników wnętrz loftowych. W zestawieniu z płytkami ceramicznymi sprawdzi się w łazienkach nowoczesnych i tych w stylu retro.
Ile kosztuje cegła na ścianie?
Koszt materiału i montażu jest niezwykle zróżnicowany. Prawdziwa cegła czerwona kosztuje ok. 100-350 zł za m2. W dużo atrakcyjniejszych cenach można nabyć imitacje tego materiału. Cena płytek imitujących cegiełkę plasuje się w przedziale od 20 do 150 zł za m2.
Jeśli szukasz wyjątkowego wzoru, odwiedź koniecznie naszą stronę internetową lub jeden ze sklepów stacjonarnych, w których przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę płytek imitujących cegłę. Tylko u nas znajdziesz kafelki w różnych kolorach i odcieniach, w tym płytki imitujące cegiełkę w czerwonym kolorze.
ZAINSPIRUJ SIĘ!
Trójwymiarowe panele ścienne — nowoczesna sztuka projektowania wnętrz!
Nieprzemijający hit architektoniczny - wnętrza w stylu loftowym
Lamele drewniane na ścianę do salonu - podpowiadamy jak je zamontować!