Dlaczego warto zainwestować w wentylator sufitowy?
Gdy ciepło dokucza, wszyscy szukamy sposobów na ochłodzenie się. Zimą z kolei każdy chce zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, ograniczając wydatki na ogrzewanie. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pomoże zarówno w tym, jak i w tym! Merkury Market dumnie prezentuje lampwentylatory, czyli atrakcyjne oświetlenie, które dodatkowo ma zamontowany wentylator.
Wiatraki sufitowe wracają do łask. Zobacz, dlaczego warto się na nie zdecydować, jak tak naprawdę wentylator sufitowy pracuje i co może wnieść do życia mieszkańców danego domu.
W tym artykule:
1. Czym tak właściwie jest wentylator sufitowy?
2. Dlaczego warto zakupić wentylator oświetleniowy?
3. Na czym polega oszczędność wentylatora sufitowego?
4. Jak wentylator sufitowy wpływa na komfort?
5. Co z estetyką wentylatorów sufitowych?
Czym tak właściwie jest wentylator sufitowy?
Wentylator oświetleniowy lub wentylator sufitowy to pojęcie, które może być używane w różnych kontekstach, ale zazwyczaj odnosi się do wentylatora lub układu chłodzenia zintegrowanego w oświetleniu albo w oprawie oświetleniowej.
Wentylatory mogą mieć różną formę i kolorystykę. W naszej ofercie znajdziesz wentylatory sufitowe, które na pewno zachwycą Cię swoim wyglądem.
Dlaczego warto zakupić wentylator oświetleniowy?
Zakup wentylatora sufitowego to przede wszystkim oszczędność, estetyka oraz komfort. Połączenie oświetlenia i wentylacji w jedno sprawia, że jesteś w stanie sporo zaoszczędzić zarówno na ogrzewaniu, jak i na ochładzaniu pomieszczenia. Piękne lampy i oprawy zadbają o podkreślenie estetyki wnętrz, a wiatrak zapewni Ci komfort przebywania w pomieszczeniach.
Cichy i niezawodny lampowentylator zapewnia prawidłowy rozkład temperatur, podnosi estetykę i zwiększa poziom komfortu. Zdecydowanie jest to produkt na piątkę!
Na czym polega oszczędność wentylatora sufitowego?
W czasie lata szuka się sposobów na ochłodzenie, a w czasie zimy — na ogrzanie. Wymuszanie zmian temperatury generuje koszty, a wentylator oświetleniowy zdecydowanie pomoże je zmniejszyć. Z odpowiednim lampowentylatorem możesz zmniejszyć takie koszty nawet o 30%!
Jak wentylator sufitowy ochładza powietrze?
Wentylatory oświetleniowe obniżają odczuwalną temperaturę w pomieszczeniu nawet o dziesięć stopni. Dzięki szybkiej i stałej wymianie powietrza i efektowi bryzy (czyli efektowi, który polega na wymianie powietrza pomiędzy dwoma miejscami o dwóch różnych temperaturach) latem w pomieszczeniu z włączonym lampowentylatorem po prostu poczujemy się lepiej.
Jak sufitowy wentylator ogrzewa pomieszczenie?
W okresie grzewczym, dzięki możliwości zmiany kierunku obrotów, wentylator sufitowy spycha ciepłe powietrze w dół, co sprawia, że odczuwalna temperatura wzrasta. Powietrze jest stale mieszane, temperatura w różnych częściach pokoju jest wyrównana, a dzięki temu komfort cieplny jest zachowany. Nie podkręca się wtedy grzejników, dzięki czemu sporo zaoszczędza się na ogrzewaniu.
Jak wentylator sufitowy wpływa na komfort?
Zapewnienie odpowiedniego rozkładu temperatur w pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie w kwestii komfortu cieplnego i co za tym idzie, komfortu ogólnego mieszkańców.
Komfort cieplny to stan, w którym organizm nie odczuwa ani zimna, ani ciepła, znajduje się w stanie zrównoważonego bilansu cieplnego. Optymalna temperatura w okolicy stóp to około dwudziestu jeden stopni, na wysokości głowy — dziewiętnastu stopni i szesnastu stopni pod sufitem. Zgodnie z zasadami fizyki ciepłe powietrze wypływa ku górze, ale wentylator sufitowy pomaga w odwróceniu tego procesu i zapewnieniu lepszego komfortu cieplnego.
Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że używanie wentylatora sufitowego zapobiega zbieraniu się pary wodnej, zatem chroni ściany przed zagrzybieniem, a mieszkańców przed nieprzyjemnościami z tego wynikającymi.
Co z estetyką wentylatorów sufitowych?
Nowoczesne wentylatory sufitowe to produkty, które potrafią naprawdę zachwycić. Różnorodność wzorów i kolorów pozwoli tym produktom łatwiej dopasować się do różnych wnętrz.
Wentylatory oświetleniowe różnią się rozmiarami, wydajnością i sposobem montażu, w zależności od konkretnego zastosowania i typu oświetlenia. Często są ciche i wydajne, aby nie zakłócać działania oświetlenia ani pracy w otoczeniu, w którym jest używane.
Pliki do pobrania
Lampowentylatory - opis