Chwilowy brak produktów
Domki ogrodowe plastikowe
Prace w ogrodzie i na działce wymagają od nas posiadania narzędzi ogrodniczych. Żeby pielęgnowanie roślin i trawnika przebiegało sprawnie i szybko, warto narzędzia uporządkować w domku narzędziowym. Domek narzędziowy ogrodowy to najpopularniejszy, obok altany, obiekt dużej architektury ogrodowej. Zobaczmy, jak domki narzędziowe ogrodowe z plastiku sprawdzają się w naszych ogrodach i na naszych działkach.
Dlaczego warto zakupić domek narzędziowy ogrodowy
Domek narzędziowy to obiekt, w którym architektura ogrodowa łączy funkcjonalność z estetyką i bardzo chętnie kupowany i stawiany przez Polaków. W większości przypadków domek narzędziowy służy nam jako schowek na narzędzia i sprzęty ogrodowe. Jeśli ustawimy we wnętrzu domku na narzędzia regały, będziemy mogli zmieścić w nim sekatory, nożyce, piłki do drewna, siekierki, łopaty, szpadle i drobne akcesoria ogrodowe. Dostępna przestrzeń pozwoli na bezpieczne i estetyczne przechowywanie wiader, konewek i węży ogrodowych. Do odpowiednio dużych domków zmieścimy też bez problemu zestawy mebli ogrodowych, chroniąc stoły i krzesła na czas zimy przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Domek ogrodowy posłuży nam też do przechowywania rowerów czy motocykla. Na wysokich regałach, które będą poza zasięgiem dzieci, spokojnie możemy ułożyć środki ochrony roślin, nawozy oraz chemię basenową. Schowek będzie przydatny także, żeby przechować kosiarkę, zmieści się tu również ogrodowa fontanna, którą chcemy schować na zimę. Nasz ogród dzięki domkowi ogrodowemu stanie się uporządkowany i bez problemu znajdziemy potrzebne nam narzędzia.
Ogrodowy domek narzędziowy może z powodzeniem pełnić funkcję przydomowego warsztatu. Wstawmy do niego solidny stół i poukładajmy swoje narzędzia. W tak przygotowanym kąciku warsztatowym możemy naprawiać domowe sprzęty lub rozwijać swoje ulubione hobby związane z majsterkowaniem.
Domek ogrodowy plastikowy
Domki narzędziowe plastikowe z reguły są niewielkich rozmiarów i dopasujemy je do aranżacji nawet niedużych, przydomowych ogrodów. Domek ogrodowy plastikowy wykonany jest z trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego. Podwójne ścianki oraz metalowe zawiasy i okucia wzmacniają całość konstrukcji, czyniąc domek trwałym i stabilnym produktem idealnie nadającym się do naszego ogrodu. W ściankach bocznych umieszczone zostały okna, które doświetlają wnętrze i nadają całemu domkowi atrakcyjny wizualnie wygląd. Okno montowane jest osobno. Wejście do domków narzędziowych stanowią zwykle pojedyncze drzwi. Mocowane są one na zawiasach metalowych. Na drzwiach możemy założyć zamek lub kłódkę - dzięki temu przechowywane przez nas rzeczy będą bezpieczne.
Montaż domku narzędziowego jest bardzo prosty i wystarczy podążać za dołączoną do produktu instrukcją, aby samodzielnie złożyć produkt. Zanim rozłożymy domek ogrodowy warto odpowiednio przygotować pod domek miejsce. Wypoziomujmy teren i zróbmy tam wylewkę betonową lub ułóżmy kostkę brukową. Dzięki takim zabiegom domek na narzędzia nie wykrzywi nam się, będzie stabilny i przedłużymy jego ogólną żywotność. Sam montaż wykonujemy samodzielnie. Najpierw składana jest podłoga, potem każda ze ścian, a na koniec dach.
Bardzo ciekawą cechą domków plastikowych jest możliwość ich pomalowania na dowolny kolor. Dzięki temu będziemy mogli dopasować kolor produktu do własnej aranżacji ogrodu. Spokojny, biały kolor i stonowane, jasne odcienie świetnie sprawdzą się w ogrodzie klasycznym, angielskim lub rustykalnym. Ładnie pomalowana ściana może stanowić ciekawe tło do aranżacji różanki albo kącika romantycznego, dobrze zaaranżowany domek ogrodowy będzie doskonale współgrał z pozostałymi elementami takimi jak meble ogrodowe, rzeźby, fontanny. Odważniejsze, ciemne kolory to doskonała opcja do założeń nowoczesnych, ogrodów amerykańskich i ogrodów industrialnych.
Konserwacja
Domki narzędziowe będą nam służyły przez wiele sezonów zwłaszcza, jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Plastik nie jest tak wytrzymały jak metal lub drewno, ale dzięki prostym zabiegom przedłużymy na pewno ogólną żywotność. Zawsze przed zakończeniem sezonu warto spryskać elementy drewniane środkiem antykorozyjnym, gdyż to właśnie zawiasy i metalowe łączenia są najbardziej narażone na niszczenie. Zimą ich stan może się pogorszyć, a sam produkt mocno zniszczyć. Ewentualne ubytki w malowaniu proszkowym metalowych elementów możemy uzupełnić farbą tak, by metal był zawsze pokryty warstwą zabezpieczającą. Możemy zainwestować w dodatkowe pokrycie dachowe np. papę. Zabezpieczy to powierzchnię dachu przed deszczem, gradem i silnym nasłonecznieniem. Papę możemy również szybko wymienić w przypadku, gdy założona przez nas wcześniejsza warstwa się zniszczy.
Wybieramy najlepsze domki narzędziowe plastikowe
Ogrodowe domki na narzędzia do samodzielnego montażu to opcje wygodne i popularne. Plastikowy domek do ogrodu jest jedną z tańszych opcji wśród domków ogrodowych. Niewielki rozmiar pozwoli na umieszczenie plastikowego domku na niemal każdej działce. Nasz sklep oferuje model mniejszy (podstawa o wymiarach 130 x 192 cm) oraz duży model domków (podstawa ma wymiary 223 x 229 cm). W zależności o tego, jak dużo powierzchni na schowek będziemy potrzebować, możemy zdecydować się na mniejszy schowek lub większy model.
Domki ogrodowe znajdujące się w naszej ofercie to produkty najwyższej jakości wykonane przez zaufanych producentów. Dostawa możliwa jest na terenie całego kraju do wskazanego przez Państwa miejsca.
Jak zbudować domek ogrodowy
Wielu z nas posiada sprzęty, które przydają się w ogrodzie, jednak ze względu na sezonowość prac, wykorzystujemy je tylko w określonym momencie roku. Do ich przechowywania najlepiej sprawdzą się domki ogrodowe. Co to takiego? Zazwyczaj jest to drewniany..
Jak urządzić mały domek ogrodowy? Co powinno się znaleźć w domkach letniskowych?
Domki ogrodowe i domki letniskowe, to w ostatnich latach najczęściej wybierane elementy aranżacji ogrodów i działek, a także idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Te proste konstrukcje architektury ogrodowej biją prawdziwe ...
Jak osłonić działkę od wiatru?
Silne wiatry występują w niektórych częściach kraju o wiele mocniej niż w innych. Wietrzna pogoda zdarza się też częściej wiosną i jesienią, a przecież również w tych porach roku ogród jest miejscem relaksu, zabawy i odpoczynku.